ATRAKCJE NA WESELU

yesfestpl_konsultantslubny_poznan_atrakcjenaweselu_pinterest_00

ATRAKCJE NA WESELU

 

Czym zachwycić gości, czyli przegląd najpopularniejszych atrakcji weselnych.

Planując wesele coraz częściej szukamy pomysłu na wyróżnienie naszego przyjęcia spośród innych. Pragniemy, by nasi goście miło wspominali nasz ślub i  zapamiętali go na długie lata. Rynek usług weselnych oferuje nam coraz więcej różnego rodzaju atrakcji. Jak zatem wybrać te, które faktycznie zachwycą naszych gości? Zapraszam na krótki przegląd najpopularniejszych atrakcji weselnych.

 

Przez żołądek do serca….

Pierwsza grupa atrakcji to niespodzianki kulinarne. Od kilku lat prym wiedzie tu fontanna czekoladowa, w której goście mogą zanurzać owoce, pianki, wafelki itp.  Atrakcja ta cieszy się szczególną popularnością wśród dzieci i zdeklarowanych wielbicieli słodyczy.

Na popularności zyskuje w ostatnim czasie również młodsza siostra fontanny czekoladowej, czyli  fontanna do napojów. W zależności od naszego wyboru goście mogą napełniać w niej szklanki bezalkoholowym lub alkoholowym trunkiem np. ponczem.  Fontanny  nie tylko wzbogacają ofertę kulinarną wesele, ale stanowią także ciekawy element dekoracyjny.

Oryginalne serwowanie alkoholu zapewniają także profesjonalni barmani, którzy uświetniają wesele pokazem barmańskich trików. Oprócz tego, że zaserwują dla naszych gości wykwintne, pięknie podane drinki, dostarczą  również rozrywki w postaci efektownych sztuczek np. żonglowanie butelkami. W zależności od budżetu państwo młodzi mogą zdecydować się na np. dwugodzinny show lub zapewnić barmańską obsługę przez całą noc.

Przez długie lata na liście najczęściej zamawianych atrakcji znajdował się również tzw. wiejski stół, czyli miejsce, w którym serwowane są swojskie przysmaki np. kiełbasa z lokalnej wędzarni, gospodarskie wędliny, pierogi, bigos, a z alkoholi domowe nalewki, bimber i miód pitny. Stół z wyborem polskich specjałów dobrze sprawdzi się wówczas, gdy wśród naszych gości znajduje się wielu obcokrajowców lub gdy chcemy podkreślić kulinarną tradycję regionu.

Jeśli zależy nam na bardziej oryginalnej atrakcji, to warto przyjrzeć się najnowszym trendom z zachodu.  Znajdują się tu m.in. food trucki, które zaserwują naszym gościom np. burgery, tacos, gofry czy orzeźwiającą lemoniadę.  Aby osiągnąć maksymalny „efekt wow” warto wybrać firmę, która zadba również o wizualny aspekt i zaserwuje dania ze stylowego auta lub retro roweru z przyczepą. Popularność zyskują ostatnio maszyny do waty cukrowej, które przywołują u gości wspomnienie błogiego dzieciństwa, wywołują zachwyt najmłodszych, a dodatkowo pięknie wyglądają na zdjęciach.

Coś dla oka…

Drugi rodzaj atrakcji weselnych stanowią różnego rodzaju pokazy i występy artystyczne. Najpopularniejsze jest tu uświetnienie zakończenia ceremonii zaślubin poprzez wystrzał confetti tuż po wyjściu pary młodej z kościoła czy urzędu.  Najczęściej niespodziankę tę przygotowują sami goście lub świadkowie, którzy w odpowiednim momencie wręczają gościom proste w obsłudze tuby z confetti.

Bardziej zaawansowane opcje uświetniające wyjście pary młodej to wypuszczenie gołębi lub motyli. W tych przypadkach należy skorzystać z obsługi profesjonalnych firm.

Efektowną i nieangażującą zwierząt atrakcją mogą  być bańki mydlane z agregatu. Bajecznie wyglądają na zdjęciach i niezmiennie budzą radość młodszych i starszych gości.

Bardzo modne stało się ostatnio wypuszczenie w powietrze balonów z helem. Balony mogą zostać wypuszczone na ustalony sygnał bezpośrednio z rąk gości (po uprzednim wręczeniu) lub wyfrunąć ze specjalnie przygotowanego wielkiego pudełka. Po odwiązaniu wstążki przez parę młodych pudełko otwiera się i uwalnia nawet setki balonów. Robi to naprawdę duże wrażenie. Planując tego typu zabawę należy upewnić się, że balony nie będą stanowiły zagrożenia dla ruchu powietrznego.

Wśród najczęściej zamawianych występów artystycznych znajdują się pokazy iluzjonistów, szczudlarzy, komików i tancerzy.

 

A gdy jest już ciemno…

Osobną grupę stanowią atrakcje przeprowadzane po zmroku. Są to najczęściej pokazy fajerwerków –  jedna z najdroższych atrakcji weselnych, a także teatr ognia tzw. fireshow, czyli taniec z ogniami w rytm energetycznej muzyki. Na liście znajdują się również lampiony szczęścia oraz pokaz laserów. Wszystkie atrakcje z tej grupy mogą stanowić potencjalne niebezpieczeństwo dla gości i otoczenia, dlatego ich wykonanie bezwzględnie należy powierzać profesjonalistom.

 

Na pamiątkę….

Kolejna grupa niespodzianek to rozrywki, które oprócz zabawy zapewniają miłą pamiątkę z naszego wesela. Największym zainteresowaniem cieszą się fotobudki, czyli miejsca, w których goście mogą wykonać zabawne, pamiątkowe zdjęcia. Fotografie mogą być wykonywane na tle nawiązującym do naszego wesela. Jeden egzemplarz goście umieszczają w pamiątkowej księdze wraz z życzeniami, a drugi zabierają na pamiątkę.

Warto zadbać, by budka była obsługiwana przez animatora, który pomoże w obsłudze i zachęci gości do korzystania. Ważny jest również bogaty wybór akcesoriów do zdjęć.

Alternatywę dla tradycyjnej fotobudki stanowi videobudka, oferująca możliwość nagrywania video. Można zarejestrować w niej krótkie filmy, np. życzenia dla nowożeńców, zabawne wspomnienia, czy np. zaśpiewać piosenkę dla pary młodej. Z wszystkich nagrań gości przygotowywany jest film, który stanowi oryginalną pamiątkę. Niektóre firmy oferują możliwość zgrania i odtworzenia filmu już podczas wesela.

Opcję wykonania i wręczenia gościom pamiątkowych zdjęć oferują również niektórzy fotografowie. Oprócz tradycyjnych zdjęć, wykonują polaroidem wspólne zdjęcia pary młodej z każdym z gości.

Od przybytku…

W wyborze atrakcji weselnych najważniejsze są dwie rzeczy: umiar i dopasowanie niespodzianek do klimatu wesela. W tym przypadku od przybytku może rozboleć głowa, dlatego warto zdecydować się wyłącznie na jedną lub kilka atrakcji, tak by nie przytłoczyć naszych gości nadmiarem wrażeń i nie odciągać ich całkowicie od tego, co najważniejsze, czyli wspólnej zabawy na parkiecie. Zachęcam by planując przebieg wesela zagłębić się również w temat tradycyjnych, nieco dziś zapomnianych, regionalnych zwyczajów weselnych. Wierzcie mi tradycje ślubne to prawdziwa kopalnia pomysłów….ale o tym następnym razem :).


 • Fontanna czekolady skradła moje serce <3 Barman serwujący pyszne i piękne drinki, to też atrakcja, która lubię 😉

  • Monika Olszanowska

   Zaglądaj do nas i na nasz FB, Instagram itd. 😉 może kliknij I like! 😉 u nas dużo się dzieje – jesteśmy specjalistami w sprawach skradzionych serc 💙💛💚

 • Klaudia Kubaczyńska

  Przepiękne inspiracje i fajne, lekkie rady dla przyszłych małżonków. Fakt faktem póki co za mąż nie wychodzę, ale post – świetny 🙂
  Pozdrawiam!
  http://www.my-healthy-lifestylee.blogspot.com

  • Monika Olszanowska

   Mąż się znajdzie – w odpowiednim czasie, za to Ty będziesz już w kwestii ślubu i wesela wyedukowana ;), zaglądaj do nas pomożemy Ci w tym 😉 💙💛💚

 • Mi osobiście najbardziej poodba się opcja z fotobudką – pamiątkę maja wtedy i goście i Państwo Młodzi.

 • Antosia

  nie wiem czy wszystkie pomysły skradły moje serca;)) może i faktycznie chciałabym mieć takie jedyne w swoim rodzaju wesele, jednak po pierwsze w tradycji też jest wiele piękna a i chyba takie wesele po amerykańsku sporo kosztuj e;// na pewno zaczerpnę trochę inspiracji co do szampana z owocami ;pp i fajnych upominkó dla gości ;)) na razie pozostanę przy pokazie barmańskim (sprawdzony http://www.twojevent.com/attraction/pokazy-barmanskie/) i myślę, że dzięki temu, że ograniczymy te wszsytkie wielkie wow, zachowamy jednak największe skupienie na na s;))

 • mariola

  Jestem na etapie poszukiwania ciekawych rozrywek na wesele z tego tytułu przeglądam blogi w poszukiwaniu inspiracji. Często w propozycjach natrafiam na fotobudkę i coraz bardziej się do niej przekonuje. Paru moich znajomych miało fotobudkę na swoim weselu i to chyba najbardziej praktyczna forma podziękowań dla gości i fajna pamiątka dla młodej pary. Jednak mam pewne zastrzeżenia co do tego, czy nie będzie ona zbytnio zajmowała gości i odrywała od zabawy przez co parkiet weselny będzie pusty. hm?