Boho – wolni od ograniczeń!

yesfest_boho_weddingplanner_konsultantslubny_poznan_pinterest_00

Boho – wolni od ograniczeń!

Boho chic, bo tak brzmi pełna nazwa stylu weselnego, który na całym świecie święci triumfy popularności, również w polskiej tradycji weselnej występuje coraz częściej. Jego główną ideą jest wszystko, co naturalne. Jeśli cenicie sobie wygodę i luz, a ostatnie czego chcecie na ślubie, to sztywniactwo i skrępowanie – zarówno w kwestii ubioru jak i obyczaju – styl boho to idealny pomysł na wasz ślub!

Postaw na naturalność

Boho to przede wszystkim natura. Kwiaty, drewno, wiklina i dużo ciepłych, pastelowych barw. To właśnie te niezastąpione elementy, jakimi charakteryzuje się wesele w stylu boho, tworzą niezwykłą atmosferę i sprawiają, że coraz większa liczba par decyduje się na ślub właśnie w tym stylu. Czyż może być coś przyjemniejszego, niż swobodna atmosfera, wygoda i luz, jakim charakteryzują się stylizacje boho chic? Na klasycznych ślubach próżno szukać zwiewnych materiałów, seksownych tkanin i włosów rozpuszczonych w hippisowskim stylu. Na weselach w stylu boho – są one niemal obowiązkowe.

Para młoda w stylu boho

Panna młoda ustrojona w kwiaty zerwane z pola, w prostej, zwiewnej sukience, pozbawionej welonu który jest chyba najsłynniejszym atrybutem ślubnym? Na głowie rozpuszczone lub splecione w warkocz włosy, a na nogach (oczywiście bosych) sandałki? Pan młody w rozpiętej koszuli i kamizelce, w spodniach z podwiniętymi nogawkami? To kwintesencja stylu boho, gdzie liczy się luz, wygoda i naturalność. Styl boho przełamuje utarte konwencje i pozwala cieszyć się tym wyjątkowym dniem, jakim jest ślub, w nieco luźniejszej, bardziej spontanicznej formie.

Miejsce na ślub

Mimo, że w sieci i ślubnych publikacjach znajdziemy wiele artykułów o stylu boho, ustalenie sztywnego katalogu reguł, jakim rządziłby się ten styl, jest praktycznie niemożliwe. Wszystko dlatego, że jest on oryginalny i spontaniczny, czerpie inspiracje ze stylu rustykalnego i glamour, łącząc w sobie to, co w nich najlepsze. Gdzie wziąć ślub w stylu boho? Miejsce na taką uroczystość  znajdziemy wszędzie. Łąka, park, tereny nad rzeką… zaraz! A sala balowa, elegancka restauracja lub dom weselny z suto zastawionymi stołami? Nie tutaj. Ostatnią rzeczą, jaka pasuje do stylu boho, jest wpychanie go do zamkniętych, luksusowych pomieszczeń. Zabawa w stylu boho najlepiej smakuje w plenerze.

Kolory ślubu boho

Kolorystyka dla stylu boho to przede wszystkim ciepłe, naturalne barwy. Szczególną rolę odgrywają w nim pastele, które pozwalają poczuć się komfortowo i spontanicznie. Stoły weselne, dodatki, dekoracje, zaproszenia – każdy z tych elementów powinien oddawać specyfikę boho chic, dlatego tak wielką popularnością cieszą się róże, delikatne zielenie i brązy, beże, żółcie, pomarańcze, a także chaber i wszystkie kolory polnych kwiatów.

Styl boho tylko z pozoru wygląda na chaotyczny i przypadkowy. W rzeczywistości, organizacja ślubu i wesela w tej niezwykle popularnej konwencji wymaga wysiłku i sporych umiejętności. Pozornie chaotyczna całość, w rzeczywistości jest zestawem idealnie skomponowanych elementów, w których każdy ma swoje miejsce i spełnia określone zadanie. Organizując śluby boho dbam o to, aby całość wydarzenia miała naturalny, spontaniczny charakter. Bo właśnie za to kochamy styl boho.


żródło: pinterest