Kolory ślubne

Organizacja Ślubów i Przyjęć Weselnych Yesfest Poznań

Jak mieć niezapomniany ślub, czyli o najmodniejszych kolorach

Przygotowania do ślubu i przyjęcia weselnego to nie tylko sprawy związane z rezerwacją lokalu, poszukiwaniem zespołu muzycznego, czy ustaleniem menu. Niemniej istotne są kwestie identyfikacji wizualnej całego wydarzenia, w której szczególną rolę ogrywają kolory – to właśnie one tworzą atmosferę wyjątkowego ślubu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie kolory ślubne są najmodniejsze w tym sezonie, zapraszam do lektury na ten temat.

Wybierz kolor przewodni

Tak jak dobra książka lub film powinny posiadać motyw przewodni, czyli główny wątek, który spaja dzieło od początku do końca, tak planowanie ślubu powinno rozpocząć się od niezwykle istotnego zadania, jakim jest wybór koloru przewodniego. To właśnie on pozwala zachować spójność całego wydarzenia i nadać mu wyjątkowy charakter. Kolor dominujący spaja poszczególne elementy wydarzenia – od sukni panny młodej, poprzez kwiaty i zaproszenia, aż po wystrój lokalu i dodatki. Nie znaczy to oczywiście, że wszystkie elementy aranżacji powinny mieć wyłącznie jeden kolor – na dłuższą metę byłoby to niezwykle męczące, jednak zachowanie spójnej kolorystyki i odpowiednie połączenia barw są niezbędne, jeśli zależy nam na tym, aby ślub i przyjęcie weselne były przez nas wspominane z radością i wzruszeniem. Zazwyczaj to fotografie i materiały wideo stanowią główne pamiątki z uroczystości. Kolorystykę należy więc wybrać tak, by jak najchętniej do nich wracać.

Najmodniejsze kolory ślubne: wiosna-lato 2017

Wiedząc już, jak istotny jest wybór odpowiedniej kolorystyki, warto zapoznać się z trendami, które obowiązują w tym sezonie. I tu ogromną rolę do odegrania ma wedding planer, którego zadaniem jest zaproponowanie kolorystyki i pełnej identyfikacji wizualnej wydarzenia. W sezonie 2017 królują pastele, a najsłynniejsi projektanci uwzględniają w swoich realizacjach głównie rozmaite odcienie różu i błękitu. Niezwykle modny jest zwłaszcza tzw. brudny róż – kolor, który idealnie prezentuje się zarówno podczas ceremonii ślubnej, jak i na przyjęciu weselnym. Niezwykle fascynująca barwa, delikatna i jednocześnie intensywna, pozwala na tworzenie unikatowych kompozycji.

Innym, niezwykle popularnym kolorem ślubnym, spotykanym w bieżącym roku jest błękit w różnych odcieniach. Szczyt popularności przeżywa obecnie tzw. przybrudzony błękit (ang. serenity). Jego zaletą jest ciepła barwa, dzięki której zarówno wystrój lokalu, jak i dodatki, będą prezentowały się pięknie.

Im bliżej lata, tym bardziej sprawdzają się odcienie żółtego. Buttercup, czyli nieco przygaszony żółty, to kolor lipcowych i sierpniowych ślubów, więc jeśli planujecie pobrać się w wakacje, barwa ta będzie waszym sprzymierzeńcem.

Nie tylko trendy

Warto jednak pamiętać, że istnieje jeszcze jeden, równie istotny jak moda czynnik, który ma wpływ na wybór kolorystyki. To oczywiście osobowość i upodobania przyszłej pary młodej. To ona w tym szczególnym dniu ma być w centrum uwagi i czuć się wyjątkowo. Dla przykładu – trudno, aby osoba, która od dziecka nie cierpi koloru różowego, czuła się komfortowo, gdy w dniu ślubu zewsząd otacza ją wszechobecny róż i jego odcienie. Pamiętać należy także o tym, że pewne kolory oznaczają cechy charakteru i symbolizują konkretny typ osobowości. Osobom, które żyją aktywnie i są otwarte na nowe znajomości nie przeszkadzają jaskrawe kolory, z kolei ludzie o spokojniejszym usposobieniu, mogą czuć się lepiej, gdy otaczają ich bardziej stonowane, spokojniejsze barwy.

źródło: pinterest.com