Ślub w stylu eko

yesfest_weddingplanner_poznań_ekkoślub_91

Ślub w stylu eko

EkoLove!

Moda na ekologię to już nie tylko zdrowe jedzenie, odzież z naturalnych materiałów i życie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Ekologiczny styl życia zatacza coraz szersze kręgi i już od kilku sezonów doskonale radzi sobie również na rynku ślubnym.

Ślub w stylu eko bardzo często odzwierciedla osobowość i sposób życia narzeczonych. Na co dzień żyjący w zgodzie z naturą,  również w tym szczególnym dniu pragną podkreślić swój indywidualizm poprzez ekologiczne motywy i dodatki.

Styl eko jako motyw przewodni wesela wybierają również pary ceniące proste, rustykalne, utrzymane w skandynawskim duchu dekoracje.

Jeśli poszukujecie oryginalnego pomysłu na lejtmotyw Waszej uroczystości, a jednocześnie cenicie sobie bliskość natury,  to styl eko będzie dla Was idealny!

 

Na łonie natury

Styl eko to ukłon w stronę natury, dlatego wymarzonym miejscem na jego organizację jest plener. Altana nad jeziorem, pachnący jabłoniami sad, czy ukwiecony ogród to kwintesencja natury sama w sobie… Jeśli jednak nie macie możliwości organizacji ceremonii na łonie natury, wybierzcie drewniany kościół lub sielską salę weselną. Pamiętajcie, że nawet z pozoru niepasujące do wybranego stylu miejsce, można całkowicie odmienić dobrze przemyślanymi dekoracjami.

Naturalnie, że pięknie

Wybierając suknię ślubną i garnitur  postawcie na prostotę i naturalne materiały. Wizytówkę stylu eko stanowią przede wszystkim: len, bawełna, miękkie koronki, naturalny jedwab i robione na drutach lub szydełku dodatki. Suknia powinna być zwiewna i delikatna, podkreślająca naturalną urodę panny młodej. Na głowie  „ekologicznej panny młodej” nie może zabraknąć wianka ze świeżych kwiatów. Absolutne must have to również bukiet z polnych kwiatów i analogiczny element w butonierce pana młodego. Ciekawym pomysłem są także drewniane spinki do mankietów.

Deko – eko

Ideę eko wesela podkreślają przede wszystkim dekoracje. obowiązkowe są tu zwłaszcza świeże kwiaty i dary lasu np. mech, szyszki, kora drzew i  gałęzie.  Dopełnienie stanowią lniane wstążki, naturalny sznurek, plastry drewna i bezbarwne, grube szkło (np. słoiki w roli wazoników).

Zaproszenia, winietki, menu, plansze weselne itp. polecam wykonać z pochodzącego z recyklingu lub czerpanego papieru.

Miłym upominkiem dla gości może być np. zamknięta w małym słoiczku marmolada przygotowana własnoręcznie przez Was z owoców z upraw ekologicznych.

Jak ognia należy unikać sztucznych, połyskujących materiałów (np. na pokrowcach krzeseł), sztucznych kwiatów i dodatków w stylu glamour.

Ekologia tkwi w szczegółach

Pary, które decydują się na organizację eko-ślubu nie tylko na poziomie wizualnym, muszą zadbać również o odpowiednio skomponowane menu. Jego bazę powinny stanowić bio warzywa, owoce i  mięso z chowu ekologicznego.

Ważnym elementem jest również eliminacja wszelkich  plastikowych opakowań – napoje serwujcie gościom z dzbanków i szklanych butelek.

Organizując eko-ślub zawsze pamiętam, że najważniejsza jest tu dbałość o szczegóły i stworzenie harmonijnej całości, która buduje wyjątkowy nastrój.  Ślub w stylu eko to nie tylko strona wizualna, ale również specyficzna atmosfera: płynący z bliskości natury błogi spokój,  bezpretensjonalność i swoboda.


gallery: pinterest.com