Torty ślubne

http://www.fabmood.com/winter-wedding-ideas/

Torty ślubne – smak szczęścia i miłości

Anielska Róża, Biała Symfonia, Czarodziejski Ogród – kto z was wie, czego dotyczą wymienione powyżej nazwy? Dla ułatwienia – nie są to ani tytuły arii operowych, ani gatunki wytrawnego wina, choć przyznać trzeba, że nazwy te w jednym i drugim przypadku robiłyby niesamowite wrażenie. Nadal brakuje wam pomysłu czego mogą dotyczyć? Oczywiście tortów ślubnych – jednego z najważniejszych atrybutów każdego przyjęcia weselnego.

Skoro tak często mówi się, że ślub i przyjęcie weselne powinny być wyjątkowe i niezapomniane, niezbędna jest dbałość o każdy szczegół ceremonii. Nikogo więc nie powinno dziwić, że torty ślubne i weselne posiadają tak wyrafinowane nazwy, gdyż mają one niezwykle istotny wpływ na tworzenie wyjątkowej atmosfery, a współczesne możliwości, jakimi dysponują cukiernie, pozwalają na skomponowanie niezwykłych tortów, idealnie wpisujących się w koncepcję i stylistykę weselnego przyjęcia.

Tort weselny – jak wybrać?

Z punktu widzenia swojego wieloletniego doświadczenia w planowaniu i organizacji ślubów, muszę przyznać, że wybór tortu weselnego zalicza się do najtrudniejszych zadań, przed jakimi staje wedding planner. Konsultacje w zakresie kształtu, wielkości, dekoracji i oczywiście smaku tortu ślubnego, są o tyle trudne, że niedoceniane. A tymczasem, tort niepasujący do całości i ogólnej koncepcji wydarzenia, może stać się elementem, który wypaczy odbiór całego przyjęcia. Ale spokojnie – doświadczony planner do tego nie dopuści.

Czy koniecznie biały?

Przywykliśmy do tego, że tort weselny tradycyjnie musi być biały i koniecznie piętrowy. Jeszcze do niedawna była to złota zasada, od której nie mogło być jakichkolwiek ustępstw. Jednak współcześnie, oprawa kolorystyczna i identyfikacja wizualna ślubów uległa znacznej zmianie, o czym możecie przeczytać w moim wpisie na temat najmodniejszych kolorów ślubnych. Dowiecie się z niego, jak ważny jest wybór koloru przewodniego dla ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego. Mając to na uwadze, łatwiej będzie zrozumieć, jaki kolor powinien mieć tort weselny i dlaczego nie musi być to biel.

Jaki rozmiar?

Mówi się, że podobno rozmiar nie ma znaczenia, jednak w przypadku tortów ślubnych, zasada ta nie obowiązuje. Tu liczy się przede wszystkim liczba zaproszonych gości. Konsultanci ślubni oraz cukiernicy mają niezbędną wiedzę i potrafią precyzyjnie określić rozmiar tortu, znając liczbę gości. W ten sposób uda nam się uniknąć sytuacji, w których dla kogoś tortu zabraknie, lub zostanie go zbyt wiele. Jeśli chodzi o kształt tortu, inwencja producentów nie zna granic, jednak warto mieć na uwadze fakt, że torty o kształcie okrągłym i prostokątnym kroi się najszybciej i najłatwiej się je dzieli.

A smak?

Najważniejsze pytanie zostawiłam na koniec. Jaki smak powinien mieć tort ślubny? Można oczywiście użyć odpowiedzi zawartej w tytule tekstu – smak szczęścia i miłości, jednak warto nieco rozwinąć ten wątek, koncentrując się na wyborze składników. Spory wpływ na smak tortu, szczególnie w przypadku wesel tematycznych, może mieć ogólna koncepcja ślubu, miejsce w którym odbywa się przyjęcie, upodobania gości i inne czynniki. Do wyboru mamy całą masę kompozycji smakowych, z zastosowaniem kremów, bitej śmietany, owoców, sera, musów owocowych, czekolady, a także lodów i wielu innych składników. Jeśli wybieramy tort warstwowy, interesującym pomysłem może być każda warstwa o innym smaku.

Jak widać, wybór tortu ślubnego nie jest łatwym zagadnieniem i z pewnością nie można go bagatelizować, ani umniejszać jego roli. Jako profesjonalny i doświadczony wedding planner z przyjemnością zaproponuję pomysły i przedstawię oferty tortów ślubnych przyszłym parom młodym.

Źródło: Pinterest.com