Zaproszenia

zapr

Zaproszenia

Zaproszenia ślubne – jak wiele od nich zależy

Zaproszenia ślubne to pierwszy akt niezwykłego spektaklu, którym jest ślub. Widownią tego spektaklu są goście weselni. Warto zadbać o to, aby już na tym etapie wprawić ich w zachwyt i spowodować, że będą oni wyczekiwali z niecierpliwością dnia ślubu i przyjęcia weselnego. Aby ta sztuka się udała, niezbędne jest piękne, oryginalne i kreatywne zaproszenie.

Zaproszenie ma znaczenie

Zacznę od podstawowego błędu, jaki popełnia wiele par młodych. Sądzą one, iż wybór zaproszeń nie jest kwestią istotną, gdyż to co najważniejsze, odbywać się będzie dopiero w dniu ślubu, zaś samo zaproszenie stanowi jedynie formę zawiadomienia o miejscu i terminie imprezy. Trudno o lepszy przykład błędnego myślenia. Zaproszenie jest bardzo ważne. Nie tylko informuje, ale potrafi sprawić, że goście nie będą mogli doczekać się dnia ślubu. Albo potraktują go jako kolejny rodzinny obowiązek, który trzeba „zaliczyć”…

Zaproszenie w stylu i konwencji ślubnej

Warto wziąć pod uwagę fakt, że zaproszenie to coś więcej niż tylko informacja. Jest ono niejako wyrazem formy i całej konwencji ślubu i przyjęcia weselnego. Jeśli decydujemy się na wesele w określonym stylu (glamour, boho, rustykalnym, itd.), powinniśmy zadbać o to, aby forma i treść zaproszenia oddawały istotę i charakter imprezy. Pracownie poligrafii ślubnej oferują nieograniczone możliwości, zarówno w kwestii papieru, jak i projektowania wysokiej jakości grafik i czcionek. Bez względu na to, jaką formę wybierzemy, zaproszenie ślubne powinno być przede wszystkim czytelne. W miarę prosto i zwięźle wyrażać podstawowe informacje, takie jak termin ślubu i przyjęcia weselnego, miejsce, w jakim będą się odbywać czy plan uroczystości.

Przede wszystkim personalizacja

Podstawową cechą udanego zaproszenia na ślub jest to, by odróżniało się ono od reszty. Aby wasze zaproszenia nie wyglądały tak samo, jak setki innych „jedynych w swoim rodzaju”, zaproszeń ślubnych, zadbajcie o personalizację. Jak to zrobić? Przede wszystkim, należy skupić się na waszej osobowości, cechach charakteru, pasjach i zainteresowaniach. Znaleźć to, co odróżnia was od innych. Doświadczony wedding planner pomoże wam odkryć wasze atuty i przełożyć je na projekt unikatowego zaproszenia ślubnego, które wprawi w zachwyt przyszłych gości.

Poważnie czy z humorem?

Wierszyki, śmieszne obrazki, żartobliwa konwencja, kontra surowość i elegancja, ograniczenie wyłącznie do podstawowych konkretów. O tym, jak powinno wyglądać idealne zaproszenie ślubne, decyduje wiele czynników. Najważniejszym z nich, jest wspomniana wcześniej konwencja, w jakiej organizujemy całe wydarzenie. Nie należy zapominać jednak o pewnej istotnej zasadzie: bez względu na to w jakim stylu organizowany jest ślub, prestiż i znaczenie tego wydarzenia zawsze będzie bardzo wysokie. Właśnie dlatego, nawet żartobliwa treść zaproszenia, powinna być podana w eleganckiej formie. Zarówno ze względu na powagę sytuacji, jak i z uwagi na szacunek dla odbiorcy. Bo przecież ślubu nie bierze się codziennie…